Byterm s.r.o Vranov n/T - Kotolne - Byterm s.r.o Vranov n/T

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Byterm s.r.o Vranov n/T - Kotolne

Firma BYTERM, s.r.o., Vranov n.Topľou

Vám ponúka dodávku, montáž a servis vysokokvalitnej techniky  značiek VIESSMANN a HOVAL , spracovanie cenovej ponuky, rozpočtu aj projektu na náklade Vašich požiadaviek.

  • solárne kolektory

  • tepelné čerpadlá

  • kondenzačné kotly


Solárne kolektory :
s
ú najdôležitejším komponentom celého solárneho systému. Premieňajú slnečné žiarenie na tepelnú energiu odovzdávanú prostredníctvom teplonosných látok do rozvodnej potrubnej siete. Množstvo energie, ktorú môžeme cez kolektory zachytávať závisí od klimatických podmienok, geografickej polohy miesta, správneho umiestnenia a natočenia kolektororvej plochy a od technického vyhotovenia celého energetického zariadenia ( poisný ventil, expanzná nádoba, snímače teploty, obehové čarpadlá).Kolektory sú vhodná voľba pre nízkoteplotné energetické systémy.
Využívanie energie zo slnka pre bežných spotrebiteľov znamená hlavne tepelnú úsporu na účtoch za energie. Je využívaná hlavne na ohrev vody, ako aj na výrobu tepla a chladu, prípadne v lete na ohrev vody v bazénoch.

Princíp získavania tepelnej energie pomocou  slnečných kolektorov je jednoduchý. Slnečné kolektory / solárne panely majú čierný ( matný povrch), pohlcujú maximálne množstvo dopadajúcej slnečnej energie. Získané teplo následne zohrieva vodu, či už úžitkovú alebo vykurovaciu.Návratnosť investície

Dva solárne panely / slnečné kolektory pokryjú náklady na ohrev úžitkovej vody až na 70 percent. Návratnosť investície je približne šesť rokov, a navyše podstatne znížite záťaž na životné prostredie. Solárny panel / slnečný kolektor / má životnosť rádovo 30 - 40 rokov čo robí investíciu veľmi výhodnou a hlavne Vám ušetrí nemalé množstvo peňazí.

Firma BYTERM, s.r.o., Vranov n.Topľou

Tepelné čerpadlá  

Tepelné čerpadlo je najmodernejším riešením vykurovania a klimatizovania. Tepelné čerpadlo je tak zdrojom tepla pre podlahové vykurovanie, ako aj chladu pre stropné chladenie. Teplo potrebné pre prevádzku tepelného čerpadla nemusí byť odoberané zo zeme hlbokými vrtmi, alebo kolektormi a netreba ani vŕtať studne, s touto technológiou  je najvýhodnejšie využiť teplo odobrané z okolitého vzduchu.Kondenzačné plynové kotly, 3,8 až 105 (420) kW

S kondenzačným plynovým kotlom vzhľadom k jeho efektivite a bezkonkurenčne vysokej účinnosti 98 percent pri premene zemného plynu na teplo aktívne prispievajte k ochrane ovzdušia a životného prostredia. Naše plynové kondenzačné kotly majú v sebe budúcnosť už zabudovanú. Vďaka reguláci Lambda Pro Control  / VIESSMANN  / sa  plynové kondenzačné kotly aicky nastavujú na všetky druhy plynu - vrátane prímesi bioplynu. Tým na celej čiare spĺňame opakovaný dopyt po vykurovacích technológiách, ktoré šetria zdroje.


  • Využijte pre svoje nové vykurovanie aj bezplatnú ? slnečnú energiu! Všetky kotly sú dimenzované pre kombináciu so solárnou technikou Viessmann - systémová technika Viessmann je zárukou optimálnej súhry všetkých komponentov až po komfortnú reguláciu, ktorá nenechá nesplnené žiadne želanie.Ako funguje čerpadlo?

Tepelné čerpadlo sa skladá z troch základných častí: výparníka, kompresora a kondenzátora prepojených potrubím a tvoriacich uzatvorený okruh. Primárna časť je výparník, to čo zabezpečuje cirkuláciu média v tepelnom čerpadle je kompresor a sekundárnou časťou je kondenzátor. Konštrukčne tvoria tieto časti uzatvorený okruh v ktorom cirkuluje médium - kvapalina. Používa sa kvapalina, ktorá sa odparuje pri veľmi nízkych teplotách až -32 C.

Primárnou stranou tepelného čerpadla je výparník, tu sa naše médium odparuje a pretože je to médium s bodom odparovania pri veľmi nízkej teplote , tak sa odparuje veľmi "ochotne". Pri odparovaní sa, toto médium vo výparníku výrazne ochladzuje a odoberá teplo z okolia. Preto sa teda výparník tak výrazne ochladzuje. Ak by sme nechali bežať tepelné čerpadlo a jeho primárnej časti, teda výparníku by sme nedodávali teplo, tak by nám výparník veľmi rýchlo zamrzol a cirkulácia by sa zastavila. To teplo, ktoré potrebujeme na ohrievanie výparníka mu dodávame preto, aby tepelné čerpadlo fungovalo a nezamrzlo a zdrojom tepla je napríklad voda zo studne ktorá svojimi 10 C, spoľahlivo ohrieva výparník a zabraňuje tomu, aby nám zamrzol. Zabrániť zamrznutiu výparníka nám ale zabezpečí aj -10 C "teplý" vzduch, je to možné preto, že ako je hore uvedené toto naše médium zamŕza až pri -35 C.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky